Na čem záleží u vestavěných skříní

Na vnitřním uspořádání

Při navrhování vestavěných skříní na míru se vychází ze dvou základních předpokladů – z vnitřního uspořádání jednotlivých regálů a z vnějšího systému posuvných dveří. Zaměříme-li se na to, co se nachází uvnitř, velmi často se tu setkáte s drátěným programem, kam patří spodní prádlo a některé drobné součásti oděvů a bytových doplňků či dekorací. Skříně mívají klasické ramínkové tyče a pochopitelně kromě uzavřených zásuvek i otevřené fochy v různých šířích a výškách.

vestavěné skříně

Volbu vnitřního uspořádání si volí klient podle vlastního uvážení a je mu obvykle také předkládáno několik vzorových řešení, která se mezi zákazníky již osvědčila.

Na provedení posuvných dveří

Posuvné dveře by měly splňovat několik základních parametrů. Především by měly být zcela bezúdržbové a s velmi dlouhou životností desítek let. Zároveň byste měli být schopni dveře otevřít pouhým lehkým pohybem ruky, a mnohdy dokonce jen jedním prstem, to je důležité, pokud zrovna odnášíte do skříně vyžehlené prádlo a nechcete jej pokládat na zem. Umožňují to jak pojezdové komponenty, tak i rám dveří, jako je například hliník uzavřený šampaň. Posuvné dveře by také měly mít pokud možno tichý chod, aby vás nerozladilo skřípání či vrzání pojezdového mechanismu.

oblečení ve skříni

Na dekoru dveří a jejich barevném odstínu

Na dveřích vás také bude zajímat jejich vzhled, zejména vzor a barva. V současné době je na trhu velmi mnoho verzí dekorů i barev a není vůbec snadné se mezi nimi zorientovat a nakonec také rozhodnout. Rádi bychom vám pouze připomněli, abyste byli opatrní, co se týče tmavosti barev. Čím tmavší dveře si vyberete, tím více světla vám z místnosti ukrojí. Ve velkých prostorách to nebude nijak zvlášť rušivé, ale v malých pokojích a obecně v malých bytech byste se mohli cítit stísněně a trpět náznakem klaustrofobie.

Previous post Rozumné zacházení s financemi
Next post Bazénová plachta se vyplatí