Kolik druhů kávy znáte?

Káva a různé kávové nápoje jsou oblíbené napříč celým světem. Společnost v každé zemi preferuje trochu jiné druhy kávových nápojů a ty se postupně dostávají i do našich zemí. Proto vás může někdy nabídka místních kaváren zmást, jelikož nebudete vědět, co za nápoj to je. Podívejte se na přehled těch nejčastějších kávových nápojů, s kterými se můžete setkat.

Affogato

Tato vynikající káva je pro vás možná neznámou, ale rozhodně byste ji měli vyzkoušet, pokud budete mít příležitost. Jedná se vlastně napůl o kávu a napůl o dezert. Espresso se nalije na kopeček vanilkové zmrzliny, a to vše se podává v šálku na cappuccino.

frapé

Americano

Jedna z nejtypičtějších káv, kterou dostanete snad všude. Jedná se o klasické espresso, které se doplní o přídavek horké vody, zhruba 100-150 ml. To se podává opět v šálku na cappuccino.

Frapé

Jedná se vlastně o ledovou kávu, která se připravuje z espressa, mléka a ledu. Někdy se přidávají i různé ochucené sirupy. Všechny přísady se rozmixují v mixéru a podávají se ve vysoké sklenici.

Café latte

Káva, pro kterou je základem mléko, které tvoří asi 150-300 ml celkové kávy. Jedná se vlastně o espresso s horkým mlékem, které je ještě doplněno o čepičku z mléčné pěny. Opět se někdy přidávají i ochucené sirupy.

latté

Café mocha

Jedná se vlastně o klasické café latte, které je ale doplněno o čokoládový sirup, který se do nápoje nalije a teprve na něj následuje espresso a horké mléko. Většinou se podává s kopečkem čerstvé šlehačky.

Cappuccino

Tento nápoj je směsí espressa a bohaté mléčné pěny. Je menší, než café latté a obsah kávy a mléka je zde více vyrovnaný.

Většinu těchto nápojů si můžete připravit i vy sami doma. Není to nic těžkého. Jen nezapomeňte, že ať už budete připravovat jakoukoliv kávu, nejdůležitější je, abyste si vybrali opravdu kvalitní kávu. Příkladem může být třeba pražírna čerstvé výběrové kávy Darka shop.

Previous post Na zvýšení testosteronu lze užívat vhodné bylinky
Next post Ten nejlepší playlist pro váš road trip