Kdy je vhodné hovořit o investicích do oplocení pozemku

V naší zemi máme stále zavedeno právo volného průchodu krajinou. To jednoduše řečeno znamená, že lidé mohou chodit i po soukromých pozemcích, pokud tyto nejsou nijak označeny. Je totiž pravdou, že v dnešní době každý kousek půdy někomu patří, ať už soukromé osobě či firmě. Při výletech do přírody se tedy nevyhneme tomu, abychom přes něj neprošli.

vysoký betonový plot

To se samozřejmě nemusí zdaleka každému líbit. Jen málokdy se lidé totiž chovají slušně a pozemkem pouze projdou tak, aby nezpůsobili žádnou škodu. Často po nich zůstávají nejrůznější památky, případně i škody, které musí řešit majitel.

Není tedy divu, že mnozí z nich začnou uvažovat o investici do oplocení pozemku montazmpc.cz. To je totiž ten v současnosti nejlepší zákonný prostředek, jak zabránit cizím lidem ve vstupu. Ovšem podobně jako u každé jiné investice musíme i zde přemýšlet o tom, zda se nám skutečně vyplatí. Pokud se jedná o zahradu u rodinného domku či chaty, pak zde asi není příliš co řešit. Většinou zde máme příliš cenné věci na to, abychom si je mohli dovolit nechat nechráněné. Nehledě na to, že plot nám v tomto případě může přinést i soukromí. Rozhodně se to tedy vyplatí, neboť cena výstavby rozhodně bude nižší než případná ztráta při krádeži či vandalismu.

klasický dřevěný plot

Co ale v případě, že se jedná například o kus pole, lesa nebo louky někde ve volné přírodě? Zde už je situace poněkud složitější. Záleží zde na tom, jakou škodu by zde mohli případní vandalové nebo zloději způsobit. Pokud se zde nachází například velmi vzácná rostlina, případně nějaký přírodní úkaz, pak se plot rozhodně vyplatí. Avšak u běžné louky nikoliv, nehledě na to, že by mimo jiné ztěžoval údržbu.

Je tedy vidět, že je potřeba posoudit každou situaci zvlášť. Vždy totiž existují argumenty pro i proti, a je potřeba se rozhodnout, které z nich mají větší váhu. Jistě, někdy se můžete vystavit hněvu lidí, kteří byli zvyklí si přes váš nový pozemek zkracovat cestu. Avšak je to vaše soukromé vlastnictví. Pokud si nepřejete, aby vám po něm lidé chodili, rozhodně je nemusíte trpět.

Previous post Jednoduchá záležitost, která vám pomůže
Next post Nový byt