Když si uvědomíte, jakou medvědí službu Vám poskytuje plechový člen rodiny, potom je opravdu velmi podstatné, jak se o něho postaráte. Jak se o něho staráte pravidelně! Uvědomte si, že do svého vozidla naskočíte, kdykoliv potřebujete, nastartujete a odjedete bezpečně, kamkoliv potřebujete!
Ovšem to jen v případě, že svému vozidlu poskytujete náležitou péči!
K takové nezbytné péči patří i kluber oleje, maziva, antikorozní nebo protiskluzové nátěry. Dokonce i vosky a leštidla, která Vaše vozidlo učiní krásnými, ale dodají mu také ochranné filtry proti rozmarům počasí.

grafika

· Kluber maziva jsou vlastně takové látky, které omezují tření mezi dvěma součástkami. A to Vaše vozidlo v některých částech vybavení prostě potřebuje! Kluber motorový olej je nezbytný pro bezporuchový chod Vašeho plechového oře! Musí mít vhodnou viskozitu, musí být vhodný právě do motoru Vašeho vozidla, musí mít kvalitní bod vzplanutí, musí obsahovat přiměřené množství vody, ani karbonizační zbytky nesmí být opomíjeny. Když se Vám podaří skloubit vše v jeden kluber motorový olej, pak máte vyhráno. Tedy Vy ne. Spíš motor Vašeho vozidla!
· Štítem pro Vaše vozidlo je i kluber vosk, nebo různá leštidla, která rozhodně nepřivábí hmyz a odradí špínu, která se tak ráda usazuje na karoserii vozidla!

· A víte, že oddálíte kluber antikorozním nátěrem i, tak zvané kvetení karoserie? Jak romanticky je nazýváno rezivění plechu, viďte? Tomu se nevyhne žádné vozidlo, protože plech je prostě plech. A mnozí nemohou chránit své vozidlo před deštěm a sněhem v garáži! Ale mohou právě tímto nátěrem prodloužit životnost plechu.

benzina

· Stejně tak ochrání Vaše vozidlo antiadhezní kluber nátěry, které jsou odolné proti silné povětrnosti, nebo UV záření.
Víte, kvalita pro Vaše vozidlo je vážně nezbytná. Vaším přáním při pořízení nového vozidla je jediné: Aby Vám dlouho a bezpečně sloužilo!

3.7/5 - (4 votes)