Netradiční dorty pro vaši svatbu

Kolem svatby je vždy spoustu příprav. Musíte zařídit spoustu věcí. Šaty, hostinu, místo. Jako místo můžete využít třeba pronájem party stanů na svatbu, pokud máte vhodné venkovní místo. A samozřejmě nesmíte zapomenout na dort, který je jednou z nejdůležitějších součástí svatební hostiny.

svatba

Chcete mít netradiční dort, jelikož vás už omrzelo vídat na svatbách stále stejné dezerty dokola? Podívejte se, jaké dorty jsou oblíbené na svatbách pro svou netradičnost a originalitu.

Croquembouche

Tento dort není vlastně dort, ale má jeho tvar. Dezert pochází z Francie, kde je velmi oblíbený. Budete potřebovat podnos na dezerty ve tvaru pyramidy, na která budete skládat kuličky z odpalovaného těsta, které jsou plněné lahodným krémem s nádechem pravé vanilky. Celkový tvar pak spojuje lehoučká síťka, která je tvořena zkaramelizovaným cukrem. Na svatbách je obvyklé, že se kuličky různě barví a dělají se různé variace krémů.

Sýrový dort

Doslova sýrový dort má svůj základ v Holandsku, království sýrů. Je ideální pro ty, kteří neholdují sladkému, a přesto touží mít na stole něco, co připomíná. Bochníky různých, kvalitních sýrů naskládáte na sebe do tvaru svatebního dortu. O ozdoby se postarají jedlé květy, hroznové víno či třeba kousky jablíček.

sýr

Nahý dort

Tyto dorty jsou čím dál tím více populárnější i u nás. Pokud vám nechutnají dorty obalené v marcipánu nebo fondánu, bude nahý dort přesně něco pro vás. Dort se pomaže jen velmi zlehka krémem po celém obvodu tak, aby stále prosvítalo těsto. O ostatní zdobení se obvykle postará ovoce, nejvíce populární je bobulovité ovoce, jako jsou maliny, borůvky, jahody, neboť třeba vypeckované višně. Jedná se o poměrně nenáročný styl zdobení dortu, takže je ideální i pro t, kteří si chtějí třeba upéct svatební dort sami. Je skvělý i do letního počasí pro svoji lehkost.

Previous post Disponujeme mimořádně bohatými zkušenostmi a nespornými kvalitami
Next post Prodáváme na Internetu trvanlivé potraviny