Prapodivná zvířata

Mihuli lze zahlédnout jak ve vodách sladkovodních, tak mořských. Tento bezčelistnatý rybovitý obratlovec je parazit, který ohrožuje okolní živočichy. Zavrtává se jim do kůže a sají tělesné tekutiny. Přirovnat by se daly svým posláním ke klíšťatům. Které se rovněž krmí krví své kořisti. V moři žije i vzácný druh žraloka. Ten žije až v kilometrové hloubce a vizáž Žraloka šotka vzbuzuje údiv dodnes. Přestože vypadá stejně už po mnoho milionů let. Pohybuje se pomalým tempem a své kořisti napadá ze zálohy. Paku je všežravá ryba podobná piraním. Která ohromuje svými zuby, které připomínají lidské.

Zvířata žijící pod vodní hladinou

Paku dorůstají do délky jednoho metru a jejich váha dosahuje až čtyřiceti kilogramů. Což tyto ryby nutí k neustálému lovu. Svou vizáží ohromuje svět i Batynomus velký. Korýš, který žije v Atlantickém oceánu až tisíc metrů pod hladinou. V naprosté tmě a protože dosahuje půlmetrové délky je považován za hlubinného giganta v porovnání s dalšími stejnonožci. Je bezbarvý. Dugong indický, kterému se přezdívá mořská kráva, je vodní savec. A ohromuje svět svojí velikostí. I když vypadá jako kytovec, více lze připodobnit ke slonovi. Váží tunu a měří až čtyři metry. V čelistech má místo zubů zrohovatělé destičky. Kterými spásá mořskou trávu a chaluhy.

Neobvyklá zvířata

Na australských pouštích lze zahlédnout Molocha ostnitého. Ještěra, ze kterého trčí do všech stran trny. A kožními výběžky. Svým vzhledem je naprosto odlišný od všech zvířat, které kdy na planetě žila. Živí se mravenci, kterých během dne musí spolykat až dva tisíce. Po rýhách v kůži přijímá potřebné tekutiny. Asijský jelen, který vypadá jako upír, se nazývá Kabar pižmový. I přes zavřenou tlamu mu trčí špičáky, kterými bojuje nejen o teritorium, ale i o životní samici. Patří mezi nejstarší přežvýkavce, kteří jsou na planetě dvacet milionů let. Nejenže dobře skáče, ale dokáže i vyšplhat po stromech. Jako had vypadá beznohý obojživelník, který žije v Amazonii. Červorovec Eiseltův měří necelý metr a protože nemá plíce, kyslík přijímá povrchem těla. Úkryty si tito obojživelníci nacházejí v pralesní hrabance. 

Previous post Obezita
Next post Klasicky nebo alternativně?