Obezita

V dnešní době potkáte spoustu lidí, kteří už na první pohled bojují s nadváhou. Tato nemoc je velice závažná. A bohužel postihuje až polovinu našeho obyvatelstva. Co se stalo, že nemoc se stala přes noc nejvíc rozšířenou? Bohužel spousta lidí nevidí nejdříve obezitu jako problém. I když jim jejich BMI vypočítá, že jejich tělo má nadváhu. Pro pomoc si dochází spousta lidí až je skoro už pozdě. A to v mnoha případech, kdy se pak už jedná o obezitu morbidní. A nejenže pak ohrožuje zdraví člověka, ale v takovém případě už se jedná o jeho život. Tak moc je důležité dodržovat zdravý životní styl a s tím spojená také zdravá strava.

obezita

Jen tak docílíte harmonie ve svém těle a nemusíte se tak bát nepříjemností spojených s obezitou. Naučte se o své tělo pečovat a být zdraví. Není přeci nic důležitějšího, než je vaše zdraví. Obezitou jsou postiženi více ženy než muži. To je přeci jasné. Každá žena musí bojovat s přírůstkem váhy v těhotenství. A pak následně zase shodí a takhle pořád dokola. Je dokázáno, že obezita je také spojena s genetickou informací. Ale hlavně v tom hraje roli vaše stravování a zdravý životní styl. Pokud k tomu nepřidáte žádný sport ani aktivitu jednou za čas. Je více než jasné, že budete mít v budoucnosti s obezitou veliký problém. Pokud trpíte obezitou je mi jasné, že bude trpět i vaše psychika. Odmítavé až nechutné narážky ve společnosti vám určitě nepřidají. To je jasné. Taky takzvané přejídání abychom zahnali citové nebo jiné trauma a napětí nikomu nepomůže. Jedině si tím zaděláváte na jiný problém.

obezita

Hlavně se přestaňte vymlouvat a podívejte se problému přímo do očí. Pokud máte hodně kil nahoře není to hezké a budou vás bolet všechny klouby a záda. A ani se vám určitě nebude dobře spát. A některé fyzické aktivity budou pro vás úplně zapovězené. Například sex. Jak ho chcete provádět, když se pomalu nedokážete hýbat a hned se při všem zadýcháte. Řešte to hned, a ne až bude příliš pozdě. A rozhodně přestaňte tuto nemoc podceňovat. A není to vina nikoho z okolí. Ale bohužel jenom vaše. Přiznejte si to a řekněte už konečně dost. Uvidíte, že se i přístup společnosti k vám změní. 

Previous post Česnek: top potravina zimy
Next post Prapodivná zvířata