Normy hovoří za vše

Když budeme stavět dům nebo rekonstruovat byt, bylo by vhodné určité věci prodiskutovat s odborníkem nebo projektantem, především se jedná o umístění zásuvek a vypínačů. Jsou to lidé, kteří mají zkušenosti a mnohé věci vidí lépe, než my. Tudíž každá rada je v tomto případu dobrá. Pomoci nám může i bytový architekt, který nám navíc může rovnou doporučit i vhodnou kolekci. Například https://www.lightpark.cz/schneider-unica-colors/ má velký výběr nejen komponentů, ale i barev, což poskytuje větší možnosti výměny a v podstatě pak lze vše sladit do barev malby nebo nábytku a podobně. Jenomže právě při rozmisťování zásuvek a vypínačů je třeba dbát stanovených norem. Jen poté budou tyto prvky naprosto bezpečné.

designové zásuvky

Zásuvky v koupelně a kuchyni

To je místo, kde jsou pravidla na místě. Bez větší diskuze se elektřina nemá ráda s vodou a tak by bylo od nás bláznovství se snažit je dávat dohromady. Zásuvky musí být umístěny mimo umývací prostor, což je někdy v malém prostoru dost tvrdý oříšek, jelikož se tento odstup musí přesně dodržet v daných normách. Možná stojí za úvahu investovat do proudových chráničů v zásuvkách, které jsou opatřeny speciálním krytem, který zabrání vniknutí vody. To samé platí i pro kuchyňský dřez. V jeho blízkosti skutečně žádnou zásuvku nenalezneme. Ačkoliv kuchyně je hotovým rájem pro ně a pořídit si můžeme rovnou i vícenásobné, rozhodně je zde užijeme na jiných místech.

bílé zásuvky

Pusťme barvy do těchto prvků

Přední výrobce Schneider nabízí mnoho možností, jak si tyto prvky tak trochu vylepšit. Samozřejmě můžeme si zvolit stále bílé provedení, případně krémové, proč si ale tak trochu nepohrát s dekorativním rámečkem a zvýraznit některou část barvou, která nám bude přirozeně ladit k bytovým doplňkům. Na výběr je snad 30 druhů barevných odstínů a výměna trvá skutečně pár minut. Není to nic složitého ani těžkého, což je dobrá zpráva pro všechny šikuly, jak nejlépe svůj protějšek překvapit. Výhodou je i to, že v prodeji jsou vícenásobné rámečky, tudíž i kuchyně může dostat barevnou odměnu.

Previous post Vlastnosti, výhody a nevýhody vysokotlakých výbojek
Next post Ptačí král Kondor Andský