Proč si zvolit raději dovolenou v tuzemsku

Dovolená v zahraničí skýtá řadu úskalí, která vás nezastihnou v tuzemsku. Někteří lidé jí dávají přednost zejména z těchto důvodů, i když samozřejmě to není důvod jediný. Nezapomínejme, že naše země je z pohledu cestovního ruchu natolik atraktivní, že se tu poměrně často potkáte např. s Japonci, kteří obdivují zejména historické pamětihodnosti.

České Budějovice

Jižní Čechy – tato oblast patří k nejnavštěvovanějším pro svá malebná zákoutí, překrásné výhledy do krajiny a rozmanitá prostředí, kde se střídají louky, lesy, řeky a rybníky, kde můžete obdivovat rozsáhlé nížiny a údolí a zároveň pahorkatiny a horská úbočí. Zakotvíte-li přímo v centru dění a zajistíte si ubytování v Českých Budějovicích levně, máte to odsud velmi blízko na Třeboňsko a Českokrumlovsko, do Novohradských hor, do oblasti České Kanady a na Šumavu, kde se můžete snadno přesvědčit na vlastní oči, že naše země patří k nejkrásnějším klenotům této planety.

Český Krumlov

Snadno se tu domluvíte – v rámci České republiky neexistuje pro našince jazyková bariéra, nepotřebujete ani tlumočníka, ani slovník. Toto oceníte zejména při nákupech, vyřizování ubytování a při případných jednáních s úředníky, s místní policií anebo v případě zdravotních obtíží s tamními lékaři.

Není to daleko – jestliže se vám na dovolené v zahraničí přihodí nějaká nepříjemnost a potřebujete se rychle vrátit domů, např. onemocníte, přivodíte si úraz, anebo musíte dovolenou přerušit z vážných rodinných důvodů, je návrat z dovolené v rámci tuzemska mnohem méně časově náročný, než z Kanárských ostrovů nebo z Thajska. Nikomu z vás tyto události nepřejeme, ale když se přihodí, výrazně komplikují situaci zejména za hranicemi republiky.

Vyjde vás to levněji – že je dovolená v tuzemsku levnější, vám samozřejmě nemusíme sáhodlouze vysvětlovat, jen vám tuto skutečnost připomínáme.

Previous post Kvalitní a účinná plachta na bazén
Next post Výběr kočárku pro miminko