K létu patří plavky

K létu jednoznačně patří i plavky. Kdybychom nahlédli na okamžik do historie, zjistíme, že jde o poměrně mladý vynález, a že se zejména ženy ještě na počátku dvacátého století neodhalovaly na veřejnosti tak výrazně, jak je tomu v současné době.

Dvoudílné plavky – letní klasika

Dvoudílné dámské plavky nám připadají jako něco zcela přirozeného, ale nebylo tomu tak vždy. Ženy zůstávaly cudně zahalené až přibližně do poloviny dvacátého století, teprve od padesátých let se na veřejnosti začaly nosit ve větším počtu dvoudílné plavky známé, jako bikiny. Tedy pro nás již zcela přirozený koupací oděv, bez něhož si léto nedokážeme představit.

koupání v moři

Mohou-li se ženy pochlubit krásným plochým bříškem, v bikinách jej odhalí a bude to nesmírně sexy i tehdy, nemají-li zrovna poprsí velkých rozměrů. Pro mnohé muže je paradoxně odhalené bříško a zejména pupík velkým sexy symbolem a navozuje nebývalé vzrušení.

Mimochodem, věděli jste, že ještě v první polovině dvacátého století byl pupík naprosto záměrně zahalován právě proto, že byl velmi cudný, a že odhaloval až příliš ze své intimity? Pupík je totiž také silnou erotogenní zónou, která mnohým ženám dokáže navodit i orgasmus, a zároveň jde o symbol zrození, tedy pozůstatek po pupeční šňůře, která spojuje každého z nás s naší matkou a s prenatálním obdobím.

žena v plavkách s fotoaparátem

Kdy raději zvolit plavky jednodílné

Výhodou jednodílných plavek je jejich univerzalita. Mohou je totiž nosit ženy a dívky v širokém věkovém rozpětí i tělesných proporcí. Těmi nikdy nic nepokazíte, zejména u osob s nadváhou, které nerady odhalují tuk na břiše, navíc působí velmi decentně, ať už si vyberete jakoukoli barvu. Mohou být jednobarevné, anebo s puntíky, květované nebo tygrované a záleží jen na vašem osobním vkusu.

Jednodílné plavky lze tedy doporučit například ženám po porodu, plnoštíhlým, anebo ženám v seniorském věku, a lze je nosit při každé příležitosti – ve vnitřním bazénu či v sauně nebo v páře, na venkovním koupališti, na vodácké výpravě anebo v aquaparku. Jednodílné plavky také mohou zakrýt nevzhledné jizvy po operačních zákrocích v oblasti břicha.

Previous post Praktické zábradlí
Next post Na zvýšení testosteronu lze užívat vhodné bylinky