Jak přestěhovat nábytek a spotřebiče

Stěhování obnáší celou řadu úkonů a těmi nejčastějšími je balení věcí do kartonových krabic. Jakmile máte tento úkon za sebou, přichází na řadu nábytek a velké spotřebiče. Jaké zásady bychom měli dodržovat, aby i přestěhování těchto těžkých a objemných věcí proběhlo zdárně?

Demontáž nábytku – většina moderního nábytku se vyrábí ve formě stavebnic. Předpokládá se, že si zákazník vždy zajistí montáž nábytku u specializované firmy, anebo ji provede sám. Jestliže již sestavený rozebíratelný nábytek chcete přestěhovat, doporučujeme vám jej znovu rozebrat a na novém místě opět sestavit, a to zejména kvůli zabránění poškození spojovacích dílů. Pokud byste přemísťovali například šatní skříň vcelku, mohla by se rozviklat a spoje by pak nebylo možné dotáhnout, čímž byste výrazně snížili její životnost.

velká chladnička

Vyčištění a odmrazení chladničky – chladnička by se měla stěhovat již vysušená a zbavená zbytků ledu a vody. Toto je bezpodmínečně nutné vzhledem k tomu, že vlhkost uvnitř uzavřené chladničky může při stěhování přispět k rozvoji plísní. Chladničku odmrazujte a vysušujte včas, nejlépe čtyři dny před stěhováním, aby vám stačila do stěhovacího dne vyschnout.

automatická pračka

Automatická pračka – stěhovat automatickou pračku by měli profesionálové, protože se jedná o poměrně těžké břemeno, mnohem těžší, než chladničky. Při přemístění pračky může dojít i k těžkým úrazům a k poškození interiéru, toto rozhodně nepodceňujte. Stěhování levně v Praze Stěhování Mamut vám zajistí přesun pračky i do pátého patra bez výtahu.

Stretch fólie – tenké stretch fólie jsou skvělý pomocník při balení velkých předmětů, což je zejména televize, akvárium, chladnička, pračka, myčka nádobí a některé nerozebíratelné kusy nábytku. Do stretch fólie byste mohli zabalit i svítidla a jednotlivé desky rozebraného nábytku. Výhodou stretch fólií je nízká cena a dlouhodobá trvanlivost, podobně, jako je tomu u bublinkových fólií.

Previous post Nový byt
Next post Disponujeme mimořádně bohatými zkušenostmi a nespornými kvalitami