Dentální hygiena není jen pro malé děti

Když přijedete s autem do servisu a máte tam známého, o němž víte, že se své práci věnuje jako skutečný profesionál, můžete se tu dozvědět, že v rámci prevence by bylo vhodné provést některé úkony, aby váš vůz spolehlivě pracoval i nadále. Jestliže si domů pozvete revizního elektrikáře, může vám také v rámci prevence poradit některé kroky, s nimiž zabráníte v budoucnu určitým problémům, a něco podobného můžete zažít s instalatérem topenářem a plynařem, který vám v rámci prevence doporučí vyčistit plynovou karmu nebo radiátory ústředního topení od nánosů nečistot.

dentální hygiena

V předchozím odstavci se častěji opakuje slovo „prevence“. A to je právě ten klíčový moment, který by se v životě člověka dal přirovnat k výhře v šachové partii. Kdo se totiž věnuje prevenci a nezanedbává ji, v obecném kontextu, obvykle vízem na celé čáře.

zdravý chrup

Takové vítězství můžete zaznamenat i u dentální hygieny v Praze 10. Péče o chrup je jednou ze základních lidských potřeb a je-li zanedbávána, dopadá to velmi zle. Třetí zuby vám již totiž nenarostou a přijdete-li o ně předčasně, budete odkázáni na protézy, a ty vám nikdy nenahradí vaše pravé zuby.

Dentální hygiena se zabývá zejména poradenstvím, jak o zuby správně pečovat, a jak péči neodbývat. Některým lidem se toto zdá možná naivní až dětinské, ale vyčistit si správně zuby a provádět čištění v určitých správných intervalech každý nedokáže. Prokazují to také mnohé potíže, s nimiž se lidé obrací na dentistu až v okamžiku, kdy je pozdě, a kdy se nepříjemnostem dalo zabránit právě prevencí.

Dentální hygiena je zkrátka věda. Prozradí vám, jaký základní kartáček si pořídit, jakou zubní pastu, jaký používat mezizubní kartáček, jak správně využívat dentální nit, jakou ústní vodu atp. možná se tu dozvíte i některé zásady správné výživy, kdy je vhodné vyhýbat se potravinám silně překyselujícím, např. cukrovinkám s bílým cukrem, fastfoodu, alkoholu, pečivu z bílé mouky atp.

Previous post Služby pro vás
Next post Jak pečovat o zahradní bazény