Čekají nás opět testy na Covid?

Podzim je v plném proudu, a s ním bohužel nastává nová sezona respiračních onemocnění. Jedním z nich je poslední dva roky i Covid-19, který doslova ochromil celý svět. U každého probíhá jinak, někdo má horší průběh a někdo mírnější – v každém případě je ale třeba chránit sebe i své okolí, aby se nákaza šířila co nejméně. Jednou z cest je testování na přítomnost Covidu v organismu. Právě antigenní testy ze slin jsou jednou z možností, jak zjistit, zda jej máme v těle či nikoliv.

buňky koronaviru

Tyto testy byly nařízeny vládou, a bez jeho absolvování člověk nemohl skoro nikam. Důležité byly zejména ve zdravotnických zařízeních a například v domovech pro seniory. Právě v těchto místech se nachází velké množství lidí, pro které by mohla být nákaza fatální. Nyní už testy povinné nejsou, ale v souvislosti s nárůstem onemocnění už některé nemocnice vydaly zákaz návštěv či nařídily nošení roušek. Je možné, že dojde k plošnému návratu antigenních testů.

Byly hned pryč
Při první vlně testování nebylo během pár dní možné sehnat jediný test. Všude byly vyprodané, a byly nedostupné po několik dní. Pro řadu lidí to byla velká komplikace. Pokud to byl problém i pro vás, neriskujte, a zásobte se, dokud testy jsou. U nás najdete vysoce citlivé testy, které se provádí ze slin. Jde o velmi šetrný způsob testování, který zvládají i malé děti.

covid test

Každý test obsahuje všechno, co k testování potřebujete, a to včetně návodu. Během pár minut uvidíte, zda jste pozitivní či nikoliv. Testy jsou velmi přesné, takže se nemusíte obávat falešného výsledku. Máme k dispozici malá balení pro domácnosti i velká balení, které využívají firmy a například úřady. Je dobré mít doma něco, co budeme možná zase všichni brzo potřebovat, protože počty lidí nakažených Covidem se bohužel opět navyšují. Nenechte se zaskočit a udělejte si zásoby testů, které nebolí.

Previous post Take care of your health
Next post Pro nedělní odpoledne