Automobil třeba v obývacím pokoji?

Dětství a dospívání v dnešním ukvapeném a přehlceném světě může být velice obtížné. Jakmile se však chlapcům představí svět automobilů, je všechno hned růžovější. Jejich láska k tomuto průmyslu se nezapře. V případě neplnoletosti však nezbývá nic jiného než se spokojit pouze s modelem auta Macmodel namísto skutečného automobilu. Na trhu je opravdu celá škála plná všech druhů automobilů od formulí ? až po sanitky a nákladní automobily, jejich velikostí a funkcí. A na své si nepřijdou jenom děti, ale především také dospělí sběratelé.

Hasičské auto

Právě takový závodní model 1:24 McLaren M23 Ford 1976 Canada je nádherným příkladem modelu, který vydal výrobce ixo v měřítku 1:24. Pro milovníky závodních automobilů je tento model přímo úchvatný. Kromě formulí jsou k dispozici také sportovní auta jako například 1:18 Alfa Romeo 155 V6 TI 1995 DTM ITC. Jak už název vypovídá, měřítko modelu je 1:18, což je o něco menší než McLaren M23 Ford 1976. Automobil nemá jenom jiné měřítko, ale hlavně i výrobce a to Werk83. Pro milovníky klasiky se nabízí 1:18 Mercedes-Benz 250 SE coupé (W111), což je zrovna limitovaná edice od Norev v zelené barvě.

Vespa

Když už se vracíme v čase, bylo by dobré zmínit také 1:24 Citroen Traction 7A cabriolet 1934. Jedná se o krásný model červeno černého zavřeného veterána od výrobce Atlas. Tmavě červené tělo v měřítku 1:24 zdobí tedy pro kabriolet typická plachtěná černá střecha. Pochopiteně jsou kromě běžných automobilů dostupná i vozidla sborů. V limitované edici těchto vozidel je například 1:43 VAZ 2107 VB AA12 od ixo MAX. Žluté auto VB s modrým, majákem dělá unikátním především to, že se jedná o ruční práci. Vzácnou variantou v této kategorii je 1:43 Ford AA 1932 Feuer Werningervods, tedy červené hasičské auto s pořádnou hadicí a požárním žebříkem. Dámy si přijdou na své spíše u modelu 1:18 Vespa 1961 Messerschmitt 150 GS od již zmiňovaného autora Atlas. Jedná se o typický italský bílý skutr značky Vespa, velmi oblíbený právě u žen.

Previous post Sáčky na zip v dětském pokoji
Next post You have to try this!