Až pohádkově zní název vatelínové rouno. Vatelínové rouno je výplňový materiál, který se používá zejména v nábytkářském průmyslu. Jedná se o vhodný výplňový materiál pro vyplňování sedacích souprav, židlí, křesel, čalouněných postelí a dalšího nábytku. Samozřejmostí je jeho vysoká kvalita, která vás určitě nezklame. Při jeho používání oceníte nejenom tuto kvalitu, ale také praktičnost. Jakmile začnete nábytek používat, setkáte se s neuvěřitelným pohodlím, které přináší právě vatelínové rouno. Je k dostání v různých variantách.

postel

  • Nábytkářské rouno existuje v několika provedeních. Vyberte si dle plošné hmotnosti a velikosti daného produktu.

Využití a vlastnosti

Využití najde určitě také v krejčovských dílnách. Hodí se jako výplň kapsářů, zavinovaček, přikrývek a polštářů. V krejčovských dílnách je toho určitě ještě daleko více, k čemu právě tento prvek můžete potřebovat. Nachází se zde svět fantazie a překvapení. Svět, ve kterém se nekladou meze, a proto s tímto produktem určitě vytvoříte nejenom báječný nábytek v nábytkářském průmyslu, ale také spoustu dalších krásných drobností, polštářků, přikrývek nebo i hraček. Záleží jenom na vaší představě.
Složení materiálu se skládá z 100 % PET. Tento typ materiálu není náročný na údržbu a je vhodný i pro alergiky, což potěší každého rodiče, ale i samotné děti při výběru už konkrétního vytvořeného produktu.

obývák

Metráž, výplňové materiály

  1. Metráž je vhodným řešením pro výplň v různých možnostech o plošné hmotnosti.
  2. Mezi výplňové materiály můžeme zařadit také kuličku z dutého vlákna, takzvané PES kuličky. Tento typ výplňového materiálu je taktéž kvalitní. Hodí se pro použití do polštářů, opěrek, hraček a dalších výrobků. Velkou výhodou a praktickou vlastností je stálý tvar, dlouhá životnost, lehkost, objemnost a příjemný omak na dotek.

Oba dva základní materiály, tedy vatelínové rouno i PES kuličky poskytnou uživatelům pohodlí a vysoký komfort.